Isı Pompası

Isı pompası, farklı ortamlar arasında enerji transferi yapan makinedir.

ISI POMPALARININ VERİMİ, COP OLARAK ADLANDIRILIR

COP (Coefficient Of Performance = Performans Katsayısı), Termodinamikte kullanılan  ifade olmakla birlikte,  ısı pompasının tükettiği güç ile ürettiği ısı enerjisi arasındaki ilişkiyi gösterir. Örneğin, COP değeri dört olan bir ısı pompası, tükettiği bir birim enerji karşılığında dört birim ısı enerjisi sağlar. Daha yüksek COP değeri daha az enerji tüketimi anlamına gelir.


ECOTEQ VE ECOCYLE ISI POMPALARININ  COP DEĞERLERİ  DÖRDÜN ÜZERİNDEDİR


Evlerde, Villalarda, Otellerde, Restoranlarda ve Mağazalarda,  Rahatlıkla Uygulanabilir.HAVADAN SUYA

ECOTEQ ve ECOCYCLE ısı pompaları günlük ihtiyaçlarınız için size en uygun çözümü sunmaktadır.

ECOTEQ ve ECOCYCLE Isı Pompaları, evinizi ısıtıp soğuturken,  60oC’ye kadar kullanım sıcak suyu sağlayabilir.

Bilindiği üzere, bir ısı pompası, ısıyı bir ortamdan diğer bir ortama taşımak için az miktarda enerji kullanır. ‘Havadan Suya’ Isı Pompaları, kış günlerinde dışarıdaki havadan ısı enerjisi çeker ve kullanım alanını ısıtır. Bütün ECOTEQ ve ECOCYCLE Isı Pompalarının çalışma  döngüsü (cycle), ters çevrilebilir. Bu şekilde, kullanım alanındaki  ısıyı dış ortama aktararak, soğutma işlemini de gerçekleştirebilir.

SUDAN SUYA

ECOTEQ ve ECOCYCLE  MW-Serisi Su ve Toprak Kaynaklı Isı Pompaları, pazarda en yüksek verimliliğe sahip doğa dostu cihazlardır.

Sürekli kademe kontrollü inverter yapısıyla ihtiyaç olan enerjiyi maksimum verimlilik ile sağlaması onu rakiplerine karşı üstün kılmaktadır. Bunu yaparken bünyesinde bulundurduğu dış hava kompanzasyonu özelliğinin   inverter teknolojisi ile birleşmesiyle benzersiz bir enerji verimliliği elde edilir.

ECOTEQ ve ECOCYCLE MW-Serisi ısı pompaları  bünyesinde barındırdığı ilave ısı eşanjörü ile pasif soğutma imkanı sağlar. Ayrıca MW serisi ısı pompaları  kaynak ve kullanıcı tarafı sirkülasyon pompaları ile yönlendirici vanaların tamamını bünyesinde bulundurduğu için kolay kurulum imkanı sağlar.


ECOTEQ ve ECOCYCLE  MW-Serisi Isı Pompaları, maksimum kapasitesinin %30’una kadar modüle edilebildiği için geniş bir çalışma aralığı sunar .

ECOTEQ ve ECOCYCLE İNVERTER

TOPRAK VE SU KAYNAKLI ISI POMPALARI